بلوک هبلکس غیر سازه ای

بلوک-هبلکس-غیرسازه-ای

1396-5-11 mokhtari RSS

بلوک هبلکس غیرسازه ای

قسمت هایی از ساختمان که بلوک هبلکس غیر سازه ای در آن استفاده می شود شامل :

۱-به طور معمول این نوع بلوک به عنوان دیوار جداکننده ، مورد استفاده قرار می گیرد .
۲-گاهی از این بلوک ها برای دیوار های عایق نیز استفاده می کنند .
۳- از این نوع بلوک به عنوان سقف های کاذب ، جهت عایق کردن سقف درمقابل صوت ، گرما و سرما ، حرارت و سایر موارد استفاده می شود.

علت تولید بلوک هبلکس غیر سازه ای

ازعلل مهم تولید بلوک سبک هبلکس ، می توان رفع نقایص موجود درمصالح سنتی و قدیمی را نام برد . با ساخت این نوع بلوک قصد داشتند تا مشکلات موجود درساخت ساز را کمتر کنند. این بلوک، قابلیت کاربرد در شهر و هم در خارج از شهر را دارد . مثلا در در شهر های شمالی کشور ، رطوبت فراوان می باشد ، بنابراین جهت جلوگیری از نفوذ رطوبت به خانه ها از این نوع بلوک استفاده می کنند .درتهران به علت وجود سرصدا های زیاد ، استفاده از بلوک هبلکس بسیارمناسب می باشد چرا که این بلوک ها عایق صوتی هستند و مانع ورود صداهای مزاحم به داخل ساختمان می شوند . در شهر های جنوبی کشور نیز دمای هوا بسیار بالا است و با به کارگیری بلوک هبلکس می توان ها از ورود هواهی گرم به داخل خانه ها و خروج هوا خنگ از داخل خانه جلوگیری کرد، که این موجب صرفه جویی در هزینه های سیستم های سرمایشی می شود . با توجه به مثال های ذکر شده ، این نتیجه حاصل می شود که می توان از این محصول در سرتاسر جهان ، با هر شرایط اقلیمی و آب و هوایی استفاده کرد.

نکاتی برای حفظ خصیصه عایق بودن بلوک هبلکس باید رعایت شود :

۱) استفاده ازدرب و پنجره های دوجداره درکنار بلوک هبلکس تا مانع هدردرفتن دما از محل درب و پنجره شود.
۲) استفاده از چسب مخصوص بلوک هبلکس جهت دیوار چینی که باعث تقویت عایق های بلوک می شود واز محل ببین دو بلوک هم دما خارج نمی شود.