هبلکس رضوی

هبلکس-رضوی

1396-5-10 mokhtari RSS

هبلکس رضوی

برای تولید بلوک هبلکس با کیفیت بالا ،  مراحل  نام برده در  ذیل طی شود :
مرحله ی اول : نخستین مرحله شامل خردایش و آسیاب می باشد ؛ به صورتی که در این بخش مواد اولیه بلوک هبلکس شامل آهک و سیلیس توسط سنگ شکن‌ها و در کنار آن آسیاب‌ها ،خردایش و نرمایش می شوند و در کنار سیمان موجود ، در سیلوهای مربوطه انباشته می‌شوند.
مرحله ی دوم : در مرحله بچینگ به تناسب نیاز هر قالب از سیلیس، سیمان و آهک موجود در سیلوها ، با یکدیگر ترکیب شده و پس از دریافت مقدار مشخصی پودر آلومینیوم، درون قالب کیک ریخته می‌شوند.
مرحله ی سوم : در مرحله پرکیورینگ (پیش گرم)، قالبی که ۶۰% آن با مخلوط قسمت قبل پر شده، برای انجام فرایند عمل آوری و تورم ، وارد تونل هوای گرم می‌شود و طی مدت زمانی بین ۵/۲ تا ۵/۳ ساعت به علت خروج گاز هیدروژن دچار تورم شده و تقریبا تمام حجم قالب را پر می‌کند.
مرحله ی چهارم : در مرحله برش، قالب‌های کیک سبز پس از خروج از تونل پرکیورینگ به وسیله دستگاه برش در دو جهت افقی و عمودی برش خورده و برای پخت نهایی آماده می‌شوند.
مرحله ی پنجم : پنجمین مرحله به بخش اتوکلاو اختصاص می یابد ، در این بخش کیک‌های برش خورده در اتوکلاو جانمایی و در فشار ۱۲ کیلو بار و به مدت ۱۴ ساعت بخار دهی می‌شود .که به علت تشکیل سیلیکات کلسیم ، بلوک خشک شده خروجی دارای استحکام لازم می باشد .
مرحله ی ششم : در مرحله ی ششم که بخش سپریتور (جداکننده) نام دارد ، بلوک‌های اتوکلاوی به وسیله دستگاه سپریتور جداسازی شده و به جهت بسته‌بندی و بارگیری وارد انبار محصول می‌شوند.
مرحله هفتم : در این مرحله ، بارگیری بلوک‌های هبلکس تولیدی پس از چیدمان بر روی پالت و تسمه‌کشی و نیز لفاف پیچی انجام می گیرد تا به دست خریداران برسد.
مرحله هشتم :  مرحله ی آخر ، مرحله ی آزمایشگاه و کنترل کیفی می باشد، به این صورت که مراحل تولید محصول از مواد اولیه گرفته تا کل فرایند توسط کارشناسان مجرب آزمایش شده و همواره بهترین مواد و با بهترین روش برای تولید بهترین بلوک هبلکس انتخاب می‌شوند.