خدمات بلوک CLC برای انبوه سازان را به شما معرفی می کنیم

خدمات-بلوک-clc-انبوه-سازان-را-م

1396-4-11 malmir RSS

خدمات بلوک CLC 

بلوک CLC

از مصالح جدید و نوآورانه در ساختمان سازی ، می توان بلوک CLC یا بلوک بتنی سبک سلولار را نام برد . این بلوک از نظر فنی و اجرایی دارای مزیت های فراوانی می باشد و این باعث شده است که در اکثر مناطق دنیا ، ترکیبات مختلف بلوک CLC برای ساخت ساختمان های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند.

خدمات بلوک CLC برای انبوسازان شامل موارد زیر می باشد  :

۱-عدم نیاز به مجوز عایق سازی با بلوک CLC :
زمانی که از بلوک CLC در ساختمان استفاده می شود دیگر ‌نیازی به استفاده از عایق دیگری نیست ؛ چرا که بلوک CLC ‌به تنهایی قابلیت عایق کردن تمام دیوارها را دارد و خاصیت عایق بودن بلوک CLC ، در قوانین جدید ساختمان سازی نیز مطرح شده است .
هنگامی که گفته می شود بلوک CLC عایق است ؛ این سوال مطرح می شود که این بلوک عایق چیست ؟ جواب این سوال این طور بیان می شود :
الف ) بلوک CLC ‌عایق گرما و سرما :
با توجه کردن به ساختمان‌های قدیمی ساز ،متوجه این موضوع خواهید شد که میزان زیادی گرما از دیوارها از دست می رود و هم چنین محیط داخلی ساختمان ، به سادگی خنک نمی شوند ؛ چرا که دیوارها به راحتی گرما و سرما را منتقل می‌کنند. بهترین راه حل این مشکل استفاده از بلوک CLC می باشد زیرا بلوک CLC به خاطر وجود ماده سیلیس در آن و حباب‌های هوای ایجاد شده در ساختار سلولی بلوک CLC موجب شده است که این بلوک ، ‌هادی خوبی برای گرما و سرما نباشد ؛ در نتیجه دیوارهای ساخته شده با بلوک CLC ، در گرمای شدید تابستان، حکم یک عایق گرمایی را دارد و فضای داخلی ساختمان با استفاده از یک کولر آبی ساده ، به راحتی خنک می گردد.
ب ) بلوک CLC عایق صدا یا آلودگی صوتی :
استفاده از بلوک CLC در ساختمان سازی باعث شده است که ، آلودگی صوتی ، کم تر موجب آزار و اذیت همسایه ها شود و هم چنین همسایه‌های شلوغ و پر سرو صدا کم تر مخل آسایش سایرین گردند.
۲- سرعت بالای ساختمان سازی :
افزایش سرعت ساختمان سازی یکی دیگر از خدمات بلوک CLC می باشد که موارد زیر را شامل می شود:
الف ) ابعاد بلوک CLC ‌به گونه ای می باشد که دیوار چینی را ساده تر می کند. ابعاد بلوک CLC نسبت به آجر بزرگ تر می باشد ؛ بنابراین با استفاده از این بلوک ها ، ملات کمتری مصرف شود. استفاده از چسب بلوک در مناطق سرد و پر باران پیشنهاد می شود چرا که در این مناطق لازم است که ملات قرار گرفته بین ردیف‌های بلوک CLC سریع تر خشک شوند.
ب ) حمل و نقل بلوک CLC ، به کارگران قوی و ماهر نیاز ندارد چرا که این بلوک سبک می باشد و با استخدام چند کارگر ساده ، یک ساختمان کوچک چهار طبقه را می توان طی چند هفته، دیوار چینی کرد. سرعت ساختمان سازی برای ساختمان های بزرگ هم به طور چشمگیر افزایش می یابد.
ج ) بلوک CLC بسیار ساده تر از آجر تراز می شود چرا که با استفاده از این بلوک ، تعداد کمتری از ردیف ها‌ نیاز به تراز کردن و شاقول شدن دارند و سرعت چیدن بلوک CLC روی همدیگر بیشتر می شود. جابجا کردن و چیدن ردیف‌های بلوک CLC ‌، زحمت کم تری برای کارگران خواهند داشت .
د ) با توجه به افزایش سرعت دیوارچینی توسط بلوک CLC، میزان دستمزد کارگران روزمزد نیز بسیار کمتر خواهد شد بنابراین پایین آمدن میزان دستمزد موجب پایین آمدن هزینه‌های سنگین ساخت و ساز نیز خواهد شد که یکی از مهم ترین خدمات بلوک CLC به شمار می آید.
۳-افزایش سرعت بعد از دیوار چینی :
بلوک CLC ، چطور باعث افزایش سرعت بعد از دیوارچینی می شود که جواب این سوال را با مطالعه موارد زیر متوجه خواهید شد :
الف ) بلوک CLC ‌، بسیار آسان بریده می‌شود، چکش خوار است و سوراخ کردن و دریل کردن این بلوک ، ‌بسیار ساده می باشد. سیم کشی و لوله کشی توسط برقکار‌ها و لوله‌کش‌ها به علت ساختار سبک و اسفنجی بلوک CLC، به سرعت و با کمترین زحمت انجام می گیرد .
ب ) با اتمام مراحل سیم کشی توکار و قرار گرفتن لوله‌های اب و گاز درون دیوار ، نوبت به گچکاری ساختمان می‌رسد. یک لایه دو الی سه میلی متری روی بلوک CLC ، موجب تکمیل مرحله ی گچ کاری می شود .
ج ) با توجه به این که بلوک CLC به راحتی دریل می‌شود ؛ بنابراین کابینت سازی و نصب پرده‌ها روی دیوار ، ساده تر می شود . بلوک CLC برخلاف حالت اسفنجی که دارد ، خواص بتن را حفظ کرده است و به راحتی شل نمی شود و این باعث شده است که کابینت‌ها و دیگر اجزای ساختمان محکم روی آن قرار می‌گیرند.